fbpx
Image

Ikona dla osób niedowidzących

Otwieramy Nowy Rozdział: Jubileusz 550-lecia Województwa Lubelskiegoprzekazanie w trwały zarząd nowej siedziby Szkoły Razem Tworzymy Historię

W roku, który pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowy moment refleksji nad bogatą historią naszego regionu, Województwo Lubelskie celebruje swoje 550-lecie. W tym samym czasie, w sercu Białej Podlaskiej, przy ul. Warszawskiej 14, zbliża się uroczystość, która łączy przeszłość z przyszłością – przekazanie w trwały zarząd części budynku, który będzie stanowić nową siedzibę szkoły. To nie tylko kolejny rozdział w historii edukacji, ale również moment, w którym świętujemy wspólnie dorobek i dziedzictwo naszej małej ojczyzny.

Ogłoszenie roku 2024 rokiem Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego

22 marca 2024 roku wszyscy jesteśmy zaproszeni do uczestnictwa w wydarzeniu, które stanie się kamieniem milowym zarówno dla lokalnej społeczności edukacyjnej, jak i dla wszystkich, którzy z dumą noszą w sercu historię Województwa Lubelskiego. Przekazanie symbolicznego klucza do nowych pomieszczeń szkolnych otworzy przed słuchaczami i nauczycielami nowe możliwości – to przestrzeń dla inspiracji, kreatywności i rozwoju, która będzie pielęgnowana przez każdego uczestnika życia szkolnego.

Ale to nie wszystko. Uroczystość ta splata się z obchodami Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego, podczas których wręczone zostaną specjalne Medale Zasłużonego dla Województwa Lubelskiego. To hołd dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju i promocji naszego regionu, celebracja naszej wspólnej historii i przyszłości.

Program Uroczystości:


  • Rejestracja gości (9.30-10.55)
  • Poświęcenie budynku i przecięcie wstęgi (11.00)
  • Część oficjalna uroczystości, w tym wręczenie Medali Zasłużonego dla Województwa Lubelskiego
  • Część artystyczna
  • Zwiedzanie nowych pomieszczeń szkoły

PATRONAT HONOROWY


Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli wybitni przedstawiciele życia publicznego, a wsparcie sponsorów i patronat medialny gwarantują, że będzie to wydarzenie zapamiętane przez lata.

  • Dariusz Stefaniuk - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  • Grzegorz Bierecki - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

SPONSORZY UROCZYSTOŚCI

Image

PATRONAT MEDIALNY

Image

Lokalizacja:


  • Uroczystość odbędzie się w Białej Podlaskiej w budynku przy ul. Warszawskiej 14.
  • Bezpośrednie wejście do obiektu znajduje się po lewej stronie budynku.
  • Do obiektu można również przejść pieszo kładką od strony Parku Radziwiłłów.

 

Zapraszamy społeczność lokalną, by stała się częścią tego wyjątkowego dnia. Razem świętujmy nasze dziedzictwo i wspólnie patrzmy w przyszłość, otwierając drzwi do nowych możliwości dla młodych umysłów. Bądźmy świadkami, jak historia łączy się z teraźniejszością, tworząc podwaliny dla przyszłych pokoleń.

Przyjdźcie i doświadczcie, jak razem tworzymy historię!

Jubileusz 550-lecia Województwa Lubelskiego

Przekazanie przez Marszałka Jarosława Stawiarskiego części nowo wyremontowanego budynku przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej w trwały zarząd Szkole Policealnej - Medycznemu Studium Zawodowemu im. Danuty Siedzikówny ps. “Inka”.

22 marca 2023 roku w Białej Podlaskiej, w budynku przy ul. Warszawskiej 14, odbyła się uroczystość zorganizowana przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego, oraz Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, reprezentowaną przez Dyrektor Marzenę Paszkowską. Uroczystość miała na celu przekazanie przez Zarząd Województwa Lubelskiego znacznej części budynku przy ul. Warszawskiej 14 Szkole, co zostało połączone z obchodami Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Pan Grzegorz Bierecki, Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Dariusz Litwiniuk, Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, oraz duchowni: Ks. Andrzej Biernat, Ks. Marian Daniluk, Ks. Ryszard Kozieł, Ks. mitrat Andrzej Pugacewicza. Obecni byli również dyrektorzy różnych placówek edukacyjnych, przedstawiciele samorządów oraz inni honorowi goście. Uroczystość została podzielona na dwie części. Pierwsza miała miejsce w holu głównym, gdzie po przemówieniach głównych gości oraz wręczeniu dokumentu przekazania budynku, odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi. Następnie odbyło się poświęcenie budynku przez duchownych. Druga część uroczystości odbyła się w auli szkoły, gdzie po krótkim przypomnieniu historii Województwa Lubelskiego, miało miejsce wręczenie pamiątkowych medali dla osób zasłużonych dla edukacji w regionie. Po części oficjalnej, odbyła się część artystyczna przygotowana przez słuchaczy szkoły, połączona z premierą hymnu szkolnego. Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły, Marzena Paszkowska, podziękowała wszystkim za udział oraz życzyła wszystkim zgromadzonym szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy. Goście zostali obdarowani drobnymi prezentami przygotowanymi przez słuchaczy kierunku terapeuta zajęciowy. Uroczystość zakończyła się w serdecznej atmosferze, pełnej radości i wzruszeń, będąc wyjątkowym momentem w historii szkoły oraz Województwa Lubelskiego.

Media o naszym wydarzeniu:

https://podlaski.info/2024/03/22/bialski-medyk-ma-nowa-siedzibe-to-wazny-dzien-dla-bialej-podlaskiej/?fbclid=IwAR0Oyq3WdO6TPPAS4ESP5ZQ481tgaw0BD7lIN-siQDwcA2YoNp6lGGqmGNE

Przeniesienie Medycznego Studium Zawodowego w Bialej Podlaskiej do nowej siedziby. Siedzibę otwarto oficjalnie, ale placówka zacznie działać w nowym miejscu 1 września (bp24.pl)

© 2023 Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej. All Rights Reserved. Designed By Digital Creative Agency MIXAR Vexed by GB

Search