fbpx

MEDYK w Przedszkolu Katolickim

Dnia 28 lutego 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy: Jasic Filip, Matejuk Dominika, Mikołajczuk Karolina, Juchimiuk Karol, Juszczuk Joanna, Jakuszko Mateusz, Walczak Paweł, Wrzodak Kuba, Tkaczuk Marcin przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy „MALI RATOWNICY”.

Zajęcia zorganizowano dla grupy pięcio- i sześciolatków w Przedszkolu Katolickim w Białej Podlaskiej.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, oparzeń. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji z użyciem AED wykonany na fantomie. Dzieci zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

© 2017 Medyczne Studium Zawodowe im. Marii Minczewskiej w Białej Podlaskiej. All Rights Reserved. Designed By Digital Creative Agency MIXAR

Search