fbpx
Szkolenie kosmetyczne z firmy Clarena

Szkolenie kosmetyczne z firmy Clarena

W dniu 19 kwietnia uczniowie kierunku - technik usług kosmetycznych uczestniczyli w szkoleniu firmy Clarena - Eksfoliacja ablacyjna kwasem TCA, kawowym i nadtlenkiem wodoru. Zabieg polecany jest szczególnie dla skóry z objawami fotostarzenia lub z bliznami potrądzikowymi. Pani szkoleniowiec – Justyna Mróz szczegółowo przekazała informacje związane z zabiegiem oraz wraz z uczniami wykonała zabieg na modelkach.

Konkurs wizażu „Makijaż ślubny - wiosna, trendy 2018”

Konkurs wizażu „Makijaż ślubny - wiosna, trendy 2018”

17 kwietnia 2018 roku w Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym odbyła się Konferencja Kosmetologiczna „Piękna na wiosnę - jak dbać o zdrowie, urodę i równowagę psychosomatyczną”. Podczas konferencji Panie wizażystki Izabela Śmieszek - Dorn i Sylwia Jagielska zaprezentowały innowacyjny sposób wykonania makijażu ślubnego - Airbrush Wedding Make-up; natomiast psycholog Pani Edyta Daniluk poprowadziła wykład: „Motywacja, wytrwałość, upór- droga do szczęśliwego życia”.
W ramach konferencji odbył się również zabieg pokazowy firmy Peel Mission wykonany przez szkoleniowca Panię Sylwię Pleskot.

Konferencja połączona była z konkursem wizażu „Makijaż ślubny - wiosna, trendy 2018” w którym brali udział słuchacze ze szkół policealnych z województwa lubelskiego na kierunku technik usług kosmetycznych. W konkursie brała udział uczennica naszej szkoły – Aleksandra Ciołek.

W rywalizacji o podium zwyciężyła Paulina Gwiazdowska z MSZ im. St. Liebharta w Lublinie. Drugie miejsce zdobyła Angelika Dużyńska z MSZ z Zamościa, a trzecie Marcin Czucharski z MSZ w Chełmie.

Dziękujemy Pani Aleksandrze za piękne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie i życzymy dalszego rozwoju umiejętności makijażowych!

Szkolenie kosmetyczne z firmą Biomak

Szkolenie kosmetyczne z firmą Biomak

Dnia 11 kwietnia 2018 r.naszą szkołę odwiedziła firma Biomak. Panowie Piotr i Karol, przedstawiciele tej firmy, profesjonalnie omówili urządzenia i aparaturę oraz działanie na skórę preparatów kosmetycznych. Całość dopełniała miła i sympatyczna atmosfera, która była wynikiem sposobu prowadzenia szkolenia. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi.

MEDYK w Przedszkolu Katolickim

MEDYK w Przedszkolu Katolickim

Dnia 28 lutego 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy: Jasic Filip, Matejuk Dominika, Mikołajczuk Karolina, Juchimiuk Karol, Juszczuk Joanna, Jakuszko Mateusz, Walczak Paweł, Wrzodak Kuba, Tkaczuk Marcin przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy „MALI RATOWNICY”.

Zajęcia zorganizowano dla grupy pięcio- i sześciolatków w Przedszkolu Katolickim w Białej Podlaskiej.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, oparzeń. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji z użyciem AED wykonany na fantomie. Dzieci zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

30- lecie "czepkowania"

30- lecie "czepkowania"

29 września 2017r. odbył się uroczysty zjazd z okazji 30- lecia "czepkowania" absolwentów kierunku pielęgniarstwo ogólne uczących się w naszej szkole w latach 1985-1987. Ówczesnym dyrektorem szkoły była mgr Alicja Kozawska, a wychowawcą tej klasy dr Stanisława Spisacka. Wykładowcami wtedy byli również m.in. mgr Anna Rakowska, mgr Lucyna Szymańska, mgr Barbara Goławska, mgr Rudolf Kantor, mgr Danuta Pisarek- Krzak, którzy mieli okazję ponownie się spotkać ze swoimi uczniami. Spotkanie było okazją do wielu sentymentalnych wspomnień, którym towarzyszyło oglądanie kroniki szkolnej z tego okresu. Powstało również lustrzane odbicie jednego ze zdjęć znajdujących się w kronice. – Było to nasze pierwsze spotkanie po 30 latach i mamy nadzieje, że będziemy je kontynuować w latach następnych, okrągłych rocznic. – mówiła jedna z organizatorek, pielęgniarka dyplomowana z 30 letnim stażem, Ewa Kulińska. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania upłyną w równie wspaniałej atmosferze. Relacja ze spotkania, wraz ze zdjęciami znajduje się również na portalu radiobiper.pl https://www.radiobiper.info/…/zjazd-pielegniarek-30-latach…/
© 2017 Medyczne Studium Zawodowe im. Marii Minczewskiej w Białej Podlaskiej. All Rights Reserved. Designed By Digital Creative Agency MIXAR

Search