fbpx

Szkolenie kosmetyczne z firmą Biomak

Dnia 11 kwietnia 2018 r.naszą szkołę odwiedziła firma Biomak. Panowie Piotr i Karol, przedstawiciele tej firmy, profesjonalnie omówili urządzenia i aparaturę oraz działanie na skórę preparatów kosmetycznych. Całość dopełniała miła i sympatyczna atmosfera, która była wynikiem sposobu prowadzenia szkolenia. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi.

MEDYK w Przedszkolu Katolickim

Dnia 28 lutego 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy: Jasic Filip, Matejuk Dominika, Mikołajczuk Karolina, Juchimiuk Karol, Juszczuk Joanna, Jakuszko Mateusz, Walczak Paweł, Wrzodak Kuba, Tkaczuk Marcin przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy „MALI RATOWNICY”.

Zajęcia zorganizowano dla grupy pięcio- i sześciolatków w Przedszkolu Katolickim w Białej Podlaskiej.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, oparzeń. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji z użyciem AED wykonany na fantomie. Dzieci zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

30- lecie "czepkowania"

29 września 2017r. odbył się uroczysty zjazd z okazji 30- lecia "czepkowania" absolwentów kierunku pielęgniarstwo ogólne uczących się w naszej szkole w latach 1985-1987. Ówczesnym dyrektorem szkoły była mgr Alicja Kozawska, a wychowawcą tej klasy dr Stanisława Spisacka. Wykładowcami wtedy byli również m.in. mgr Anna Rakowska, mgr Lucyna Szymańska, mgr Barbara Goławska, mgr Rudolf Kantor, mgr Danuta Pisarek- Krzak, którzy mieli okazję ponownie się spotkać ze swoimi uczniami. Spotkanie było okazją do wielu sentymentalnych wspomnień, którym towarzyszyło oglądanie kroniki szkolnej z tego okresu. Powstało również lustrzane odbicie jednego ze zdjęć znajdujących się w kronice. – Było to nasze pierwsze spotkanie po 30 latach i mamy nadzieje, że będziemy je kontynuować w latach następnych, okrągłych rocznic. – mówiła jedna z organizatorek, pielęgniarka dyplomowana z 30 letnim stażem, Ewa Kulińska. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania upłyną w równie wspaniałej atmosferze. Relacja ze spotkania, wraz ze zdjęciami znajduje się również na portalu radiobiper.pl https://www.radiobiper.info/…/zjazd-pielegniarek-30-latach…/

Ekipa z Medyka na bieg po lotnisku!

Drodzy uczniowie, nauczyciele i sympatycy szkoły zbieramy ekipę z "Medyka" na wspólny start w II Nocnym Biegu Pamięci Bohaterskich Lotników Podlasia. Impreza odbędzie się 28 października, w sobotę wieczorem, na lotnisku w Białej Podlaskiej. Z ramienia szkoły wystawiamy reprezentację Medyka. Nie martw się, że biegasz lub chodzisz niezbyt szybko. Liczy się dobra, wspólna zabawa. Zapisy i regulamin dostępny jest na stronie www.time2go.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na funpage imprezy na FB. Chętnych zapraszamy do zgłoszenia się do Pana Pawła z biblioteki oraz przez formularz zgłoszeniowy na stronie time2go. Koszt opłaty startowej to 35-40 zł w zależności od wybranej konkurencji. Zapisy do 25 października.

Makulatura za drzewo 2017

5 września 2017r. po raz kolejny Medyczne Studium Zawodowe zaangażowało się w akcję miasta Biała Podlaska "Makulatura na drzewo". Cel inicjatywy to propagowanie myślenia proekologicznego, a także efektywnego wykorzystania niepotrzebnej makulatury. Nasza szkoła uatrakcyjniała całe przedsięwzięcie pokazami pierwszej pomocy i malowaniem twarzy. Uczniowie z kierunku Technik masażysta i Technik usług kosmetycznych włączyli się do wspólnej zabawy i konkursów.
© 2017 Medyczne Studium Zawodowe im. Marii Minczewskiej w Białej Podlaskiej. All Rights Reserved. Designed By Digital Creative Agency MIXAR

Search