• msz1.jpg
  • msz2.jpg
  • msz3.jpg
  • msz5.jpg

Nauka trwa 2 lata w systemie dziennym.


Interesujesz się losem osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych?


Jesteś tolerancyjny, otwarty i przyjaźnie nastawiony do tej grupy społecznej?

Jeżeli pragniesz pomagać ludziom wykorzystując w praktyce swoją wiedzę i umiejętności, to zapoznaj się z przedstawionymi poniżej informacjami, dzięki którym będziesz miał poszerzoną wiedzę o tym kierunku.

Terapia zajęciowa stanowi jedną z form rehabilitacji. Zawód ten jest bardzo młodą dziedziną medyczną, który przyczynia się do usprawnienia psychicznego, fizycznego i społecznego nie za pomocą gimnastyki leczniczej, masażu i innych zabiegów lecz poprzez zastosowanie określonych czynności, pracy i rekreacji. Celem tego rodzaju oddziaływań jest przywrócenie osobom niepełnosprawnym bez względu na wiek, przyczynę i rodzaj dysfunkcji, samodzielności, wiary w siebie, chęci i satysfakcji z życia.

Treści teoretyczne zdobędziesz jeżeli jesteś pracowity, systematyczny i oczywiście chętny do poszerzania posiadanej wiedzy.

Umiejętności manualne jak np. szycie, szydełkowanie, haftowanie, tkanie, prace plastyczne na papierze, płótnie, szkle, prace w drewnie, wyzwalające twórczą ekspresję, zdobędziesz aktywnie uczestnicząc w zajęciach poszczególnych pracowni. Poznasz również niektóre elementy sztuki kulinarnej, które pozwolą Ci przygotować zgodnie z zasadami żywienia smaczne i zdrowe potrawy.

Na zajęciach praktycznych w placówkach służby zdrowia, opiekuńczych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych, które w przyszłości mogą być twoim miejscem pracy, będziesz miał możliwość bezpośredniego kontaktu i podjęcia współpracy z osobami niepełnosprawnymi, oczekującymi na Twoją pomoc. Tworząc serdeczną i przyjazną atmosferę dajesz chorym szansę zapomnienia o chorobie, osamotnieniu i ograniczeniu sprawności. Organizując czas wolny zaktywizujesz te osoby, przywrócisz utraconą niejednokrotnie chęć do dalszego życia. Twoja życzliwość, opiekuńczość, gotowość udzielenia pomocy sprawi, że na twarzach Twoich podopiecznych pojawi się uśmiech i zadowolenie.

 

.

bip

efs

KAPITALLUDZKI

oke

Kapitał Ludzki
Biuletyn Informacji Publicznej
Unia Europejska
OKE
KOWEZIU